Kompleksi “fantazmë” që u braktis prej plehrave (FOTO)

19/10/2018 - 21:28

Në fillim-vitet ’90, kompania SOE paraqiti planin ambicioz për ndërtimin e kompleksit “Dionisos”, në Sitia, Kretë.

Kompleksi nisi të ndërtohet, por shumë shpejt pati zënka midis sipërmarrësve, pasi plazhi Analuka, përballë kompleksit, u pa se mblidhte shumicën e plehrave që hidheshin në detin Egje.

Sasi të mëdha mbeturinash, kryesisht plastike, shtyheshin nga erërat dhe rrymat e forta e mblidheshin në këtë vend, duke prishur planet e ndërtuesit për të oftuar pushime të këndshme buzë detit.

Pronarët po përpiqen ta rikthejnë në jetë, por duket aventurë e vështirë. Pavarësisht përpjekjeve të shumta për ta pastruar plazhin, edhe nga WWF, organizata botërore për ruajtjen e botës së egër, plazhi mbetet më i ndotur se kurrë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia

Ajo nuk është më pjesë e politikës që prej zgjedhjeve të vitit 2017, por ish-deputetja e Partisë Socialiste, Esmeralda Shkjau tërheq herë