Koronavirusi shkaktoi lindjen e parakohshme, vdes foshnja një ditëshe, nëna në ventilator

06/04/2020 - 23:08

Një foshnje vetëm një ditëshe ka humbur jetën, pasi nëna e saj u prek nga koronavirusi dhe realizoi lindje të parakohshme.

E porsalindura u bë viktima më e re në Luiziana, SHBA, ndërsa sot nëna e saj u vendos në ventilator, konfirmuan zyrtarët atje.

Në një konferencë të përditshme, autoritetet shëndetësore deklaruan thanë: “Foshnja humbi jetën për shkak të lindjes së parakohshme”.

Autoritetet fajësuan sëmundjen COVID-19 si shkaktare të lindjes së parakohshme, raporton Daily Mail.

“Në kushte të tjera nëna nuk do të kishte bërë lindje të parakohshme dhe lindja do të kishte një tjetër përfundim. Ky është një rast tepër i trishtuar”- thanë autoritetet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p