Kur trashësia e dëborës arrin në 5 metra (FOTO)

18/01/2021 - 21:49

Në një zonë lindore të Turqisë, trashësia e dëborës ka shkuar deri në pesë metra. Sigurisht, trashësia është krijuar vetëm në zona të veçanta për shkak të grumbullimit nga era e fortë.

Bëhet fjalë për provincën Muş, ku banorët kanë vështirësi të shumta për të qarkulluar për shkak të dëborës së rënë tri ditët e fundit.

Duke deklaruar se ata nuk mund të arrinin në fshatra për shkak të reshjeve të mëdha të borës dhe stuhive, Shefi i Ekipit të Administratës Krahinore Nazım Dinar tha, “Ne po hapim rrugët por stuhia i mbush përsëri. Lartësia e borës ndryshon nga vendi në vend. Ne kemi vështirësi për të ecur përpara”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e ministres së Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, feston sot 6 vjetorin e lindjes.

Një nga traditat që është përhapur në të gjithë botën është torta e ditëlindjes me qirinj të ndezur.

Ka njerëz që zgjohen me zilen e parë të alarmit e ka të tjerë që rrotullohen pa fund në shtrat duke injoruar edhe zilen e shtatë.

Pallati Buckingham po fillon një hetim mbi pretendimet se Meghan Markle ngacmonte ndihmësit mbretëror.

Pas vetëm 6 muaj nga lindja e fëmijës së pestë, Alec dhe Hilaria Baldwin janë bërë sërish prindër.

Sipas mjekëve, lodhja e shpejtë dhe dhimbja e muskujve e nyjeve 75% shkaktohet nga mënyra sesi ne rrimë ulur para kompjuterit në punë, dh

Në Marsin e vitit të kaluar fotoja e një infermiereje e cila punon në një spital në Milani u bë virale në të gjithë botën.

Lëkura juaj është një pasqyrë që reflekton ndryshimet, të cilat ndodhin brenda trupit tuaj.

Dukesha e Sussex, Meghan Markle u dëmshpërblye me 450 mijë paund ose rreth 521 mijë euro pas fitores së betëjes ligjore kundër "Mail On S

Në një incident të çuditshëm, një aeroplan pasagjerësh u detyrua të bënte një ulje emergjente dhe të kthehej në aeroport në kryeqytetin s