Kur vizitorë të paftuar të vijnë në shtëpi! (FOTO)

19/07/2019 - 19:44

Kafshët në Parkun Kombëtar të Kazirangas po vuajnë nga përmbytjet shkatërruese në Assam të Indisë. Vuajtjet janë aq të shumta, sa disa kafshë kanë mundur që t'u afrohen zonave të banuara.

Madje një tigër është gjetur në shtratin e një banese pranë autostradës kombëtare. Pronarët janë tmerruar teksa kanë parë kafshën e egër dhe të rrezikshme të relaksohej i qetë mbi krevat dhe njoftuan autoritetet.

Në një postim në rrjetet sociale, ‘Wildlife Trust India’ ka informuar se veterineri Dr Samshul Ali është angazhuar për të qetësuar tigrin dhe më pas ta rikthejnë në Parkun Kombëtar të Kazirangas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur.

Kim Kardashian është nënë e 4 fëmijëve, 2 prej të cilëve kanë ardhur në jetë nga një nënë surrogate.

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Të paktën një herë në vit, datat e kalendarit përputhen për të na dhënë një të premte të 13-të.

Fotografitë dhe videot e kryeministrit britanik, Boris Johnson duke votuar së bashku me qenin e tij, Dilyn, nuk janë të vetmet që janë bë

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.