Larg luksit mbretëror, me çfarë po udhëtojnë Kate dhe William në Pakistan

15/10/2019 - 19:33

Dukesha, Kate Middelton dhe Princi William kanë nisur turin e tyre në Pakistan. Ata do të qëndrojnë aty për disa ditë ku dhe do të njihen me kulturën, politikën, dhe problemet kryesore të vendit.

Për t’ju përshtatur traditave ata kanë zgjedhur të veshin veshje tradicionale. Kate shkëlqeu me një fustan pakistanez, i cili kombinohej shumë mirë edhe me veshjen e Princit William.

Por duket se në këtë vizitë ata kanë vendosur të heqin dorë edhe nga mjetet luksoze të transportit. Ndaj në eventin e parë të rëndësishëm ku kanë marrë pjesë ata kanë udhëtuar me “një makinë” të vogël modeste, tipike për vendasit duke rrëmbyer vëmendjen e të gjithë mediave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezult

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plot

Studime të ndryshme tregojnë se çokollata e zezë ndihmon në përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po