Lefter Koka poston mesazhin e ndjerë: Më merr malli për ty prej 25 vitesh!

16/10/2019 - 18:33

Humbja e një prindi është gjithmonë e vështirë për t’u pranuar dhe mësuar.

Edhe pse ka kaluar plot çerek shekulli nga ndarja nga jeta e të atit, Hakiut, për deputetin e Durrësit Lefter Koka mungesa e tij është e pazëvendësueshme.

Edhe pse tashmë vetë prind i tre fëmijëve të rritur, Koka, përmes një mesazhi të ndjerë në rrjete sociale shkruan: “Kthej kokën pas dhe sot si prind, si bashkëshort kuptoj sa shumë dua të ndaj me ty Haki, sa shumë dua të më tregosh rrugën”.

“Nuk ka ditë të mos kem mall për ty!”,- vijon më tek Koka, ndërsa kërkon bekimin e të atit, pasi e gjithë familja ka nevojë për të.

Postimi i plotë i deputetit Koka:

25 vite pa tim atë sot.
25 vite që kërkoj të ndaj me Hakiun rrugëtimin tim, të mamasë e familjes tonë.
Kthej kokën pas dhe sot si prind, si bashkëshort kuptoj sa shumë dua të ndaj me ty Haki, sa shumë dua të më tregosh rrugën. Për fëmijët Arbin, Rinën e Anën, për rrugën e tyre dhe ëndrrën tënde, që ne fëmijët e tu të ndërtonim familje të shëndosha e rrisnim fëmijë të lirë, të ndershëm dhe të drejtë.
Më mungon shpirti yt i rrallë, më mungon heshtja jote, po aq sa fjala jote. Nuk ka ditë të mos kem mall për ty!
Na beko nga lart Haki, kemi nevojë për ty.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mendoni një pengesë të gjatë prej 9 kilometrave që ndihmon në mbrojtjen e qytetit nga ujërat e përmbytjes gjatë stuhive të ashpra si Sand

Khagendra Thapa Magar, burri më i shkurtër në botë ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare.

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë

Një grua është bërë lajm i ditës në Britaninë e madhe nga gazeta

Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Harry dhe Meghan është në proces mbylljeje, pas spekulimeve që çifti nuk ka ndë

Për disa njerëz, pasuria është rezultat i një pune të palodhur, ndërsa për disa të tjerë, mjafton ta mendojnë dhe ditën tjetër janë të pa

Disa udhëtarë mbetën të plagosur pasi një dallgë e madhe u përplas në dritaret e trenit, në një kohë kur Britania po përballet me një mot

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentu

Kur tri vjet më parë nisi kjo çështje, u duk se Teo Hernandez mund ta pësonte.

Jaime Botin, një miliarder spanjoll, koleksionist i veprave të artit u dënua me 18 muaj burg dhe u gjobit me 58 milionë dollarë pasi tent