Letra prekëse që moderatorja shkroi para se të vriste veten

19/02/2020 - 18:02

Pak javë para se të vriste veten, Caroline Flack shkroi një letër që s’e publikoi dot ku tha se “e ardhmja iu shkatërrua” ngaqë akuzohej se dhunoi të dashurin e saj. Ish moderatorja e “Love Island,” që humbi jetën në moshën 40-vjeçare, do të dilte para drejtësisë në mars. Ajo akuzohej për sulm fizik, por sipas saj bëhej fjalë për një incident.

Në letrën që publikoi sot familja e saj, Flack shkruan se “e pranon fajin për çfarë ndodhi atë natë,” por insiston se “nuk është e dhunshme.”

Moderatorja, e cila u pushua nga puna në “Love Island", foli edhe për problemet me veten dhe presionin e të qenit personazh publik. “Ma kanë marrë të vërtetën nga duart dhe e kanë përdorur për të bërë lajm,” shkruan ajo.

Caroline Flack do të gjykohej pas një muaji. Ajo u deklarua e pafajshme kundrejt akuzave se kishte dhunuar të dashurin e saj, Lewis Burton. Në një seancë në dhjetor, në gjykatë u tha se 27-vjeçari Burton u lëndua keqazi në kokë dhe telefonoi ambulancën. Burton, që është zemërthyer nga vdekja e Caroline, i kishte thënë policisë dhe prokurorëve se donte ta tërhiqte denoncimin ndaj saj.

Në letrën e publikuar së fundi, Flack shkruan për momentin e arrestimit më 12 dhjetor: “Brenda 24 orësh më ra qielli mbi kokë, m’u shkatërrua e ardhmja. Gjithë muret që kisha ndërtuar rreth vetes, u shembën. Papritur u gjenda në një tjetër lloj skene dhe të gjithë po më shihnin. E kam pranuar fajin për çfarë ndodhi atë natë. E pranova kur ndodhi. Por e vërteta është se bëhet fjalë për një aksident. Patëm një zënkë dhe ndodhi një aksident. Një aksident.”

Flack gjithashtu u kërkoi falje të afërmve duke shkruajtur: “I kërkoj falje familjes për dhimbjen që u kam shkaktuar dhe miqve, për çfarë u është dashur të kalojnë. Nuk mendoj për të ardhmen e karrierës sime, mendoj për familjen.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ylli i PSG-së, Neymar i ka befasuar të gjithë me vendimin e fundit.Sipas mediave braziliane, sulmuesi ka dhuruar 5 milionë euro për të lu

Kobe Bryant vdiq së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna Bryant dhe shtatë persona të tjerë në një aksident ajror me helikopter në ja

Në kohën e koronavirusit, bizneset në Durrës po përpiqen të kalojnë me sa më pak humbje vështirësitë që sjell karantinimi brenda në shtëp

Corona dhe Covid. Kështu janë quajtur binjakët e lindur në Indi në ditët e fundit të marsit, pasi prindërit u kanë vendosur emra

Porti i Durrësit pavarësisht se ndodhet në një situatë të pazakontë, ka pritur një super jaht luksoz me 15 vela mëngjesin e sotëm.

Pandemia e koronavirusit ka bërë që shumë njerëz të bllokohen në shtëpi me asgjë për të bërë dhe kjo i bën ata jo vetëm me ankth, por dhe

Doriana Ruko është një prej infermiereve shqiptare që ka shkuar në Itali për të ndihmuar në luftën për koronavirusin.

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga koronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humb

Ellis Marsalis Jr., pianist xhazi, mësues dhe patriark i një klani muzikor të Nju Orlins që përfshin djem të interpretuesit të famshëm Wy

Karantina në kohën e koronavirusit ka ndryshuar zakonet e konsumit. Sipas mediave spanjolle, konsumi i birrës ka shënuar rritje me 78%.