Londër, policia fushatë kundër milionerëve të rinj që garojnë natën me makina luksoze

01/08/2020 - 16:18

Policia në zonat e pasura të Londrës nisi dje një aksion kundër shoferëve që garojnë në orët e vona duke shkaktuar zhurmë dhe kaos mes banorëve.

Banorët e zonave qendrore të Sloane Street, Knightsbridge e Belgravia ankoheshin se zhurmat e motorëve i mbanin zgjuar deri në orët e para të mëngjesit, teksa makinat me vlerë qindra mijëra paundë bënin paradë në rrugët e zbrazura.

Rreth 20 oficerë policie kishin zbarkuar në një prej akseve kryesore, duke ndaluar dhe kontrolluar makinat sportive.

Ata raportonin se zbuluan mjete me targa me numra të fshehur si dhe paralajmëruan shoferët kundër përdorimit të marmitave të zhurmshme apo sjelljeve anti-sociale në drejtimin e makinës, pasi një numër i madh telefonatash ishin bërë në numrin e emergjencës 999.

Mes mjeteve të ndaluara ishin vetura si Lamborghini, Porsche, BMW me fuqi të lartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të jesh blogere sot në Shqipëri duket hera-herës si një trend.

Pasagjerët e një fluturimi nga Nisa në Oslo do të duhet të zbatojnë një karantinë dhjetëditore, për shkak se avioni i tyre zbriti në të n

Këngëtarja e njohur, Manjola Nallbani, njihet jo vetëm për zërin e mrekullueshëm, por edhe pamjen e jashtme, ku shfaqet gjithmonë e kurua

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip rrezikojnë të mbeten të izoluar në rezidencën skoceze në Balmoral, ku ato janë atje prej disa dit

Ish-mbreti i Spanjës Juan Carlos, që ka lënë vendin pas akuzave për korrupsion ndodhet në Abu Dhabi, në një rezidencë të një superhoteli

Prej disa muajsh, pandemia ka pushtuar botën duke krijuar vështirësi dhe probleme të ndryshme.

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, ka treguar se vuante nga një depresion i një shkalle të ulët për sh

Pasuria e themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, veçse vjen duke u rritur.

Këngëtarja Aurela Gaçe është duke xhiruar klipin e këngës “Lento Lento” në Vlorë.

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.