Lufta me ta është e vështirë, shenjat e horoskopit që mendojnë se janë superiore ndaj të tjerëve

25/01/2020 - 20:39

Mburrja nuk është një gjë e bukur, por gjithmonë ekziston dikush që e konsideron veten superior ndaj të tjerëve, më autoritar, më të aftë. Sidoqoftë, secila sjellje ka arsyen e vet, të cilën arrin ta shpjegojë më së miri astrologjia.

Kur të ndeshni dikë që beson se është superior ndaj jush, mund të jetë sepse data e lindjes së tij/saj është njëra prej këtyre shenjave:

Demi

Ata që kanë lindur nën këtë shenjë janë shumë kokëfortë dhe kurrë nuk pranojnë se janë gabim. Natyra e demit është që të ketë sa më shumë njohuri të jetë e mundur dhe do të lëshojë dijen e tij për botën duke supozuar se askush nuk di më shumë.

Nëse inteligjenca është çelësi i tyre i suksesit, arroganca dhe sjellja e pahijshme i dallon demat nga shenjat e tjera të horoskopit.

Luani 

Luani përfaqëson dritën e zodiakut. Njerëzit e lindur në këtë shenjë janë shumë të aftë në biznes dhe afërsia e tyre do t’ju japë shumë mësime jete dhe profesionale.  Mendja e luanit e di se në fund të fundit, secili do të braktisë veten për idetë e tij. Ata janë shumë të durueshëm, por edhe shumë të sigurt.

Për dallim nga demi, personaliteti i luanit është shumë elegant. Nëse angazhoheni në bisedë me luanin, përgatituni të keni një debat, jo një bisedë miqësore.

Virgjëresha 

Virgjëresha dallon se është një lojtar i padrejtë. Nëse jeni në një betejë fjalësh me një virgjëreshë, bëni gjërat e duhura. Virgjëresha pëlqen të flasë shumë dhe rrallë largohet nga ajo në të cilën besojnë.

Kanë shumë krenari, dhe ashtu si luani preferojnë të grinden. Virgjëresha është një perfeksioniste, e gjen përsosmërinë e saj në konceptin e arsyes.

Shigjetari

Shigjetarët janë të njohur për natyrën e tyre ekstroverte dhe janë shumë të dashur për lirinë e tyre. Ajo që u jep atyre energji është se janë të gatshëm të mësojnë gjithçka.

Të kesh një njohuri më të lartë se Shigjetari është diçka që vetë shenja nuk mund ta konsiderojë. Shigjetari ka një ego aq të fortë sa nuk mund të besojë se mund të ketë dikë që ka një njohuri më të mirë se ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, kafshët janë ndjerë më

Të premten, një mace në Belgjikë ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri, pasi është prekur nga virusi vdekjeprurës nga pronari i inf

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali.

Mjeku i fundit i familjes që humbi jetën në Bergamo nga koronavirusi ishte Vincenzo Leone, 65 vjeç. Në qytetin më të prekur të Italisë, k

Monumenti simbol i Parisit, kulla Eifel ndriçohet gjatë natës për të falenderuar mjekët.

Një grua 102-vjeçare është shëruar nga koronavirusi në qytetin italian të Xhenovës, pasi kaloi më shumë se 20 ditë në spital,

Presidenti italian Sergio Mattarella ju drejtua sot kombit të tij

Biznesmeni homoseksual Elton Ilirjani është shprehur se është infektuar me Covid-19.

Virusi vdekjeprurës Covid-19 nuk po kursen as të rinjtë. Në Francë është shënuar viktima më e re deri më tani.

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica stafit shëndetësor në spita