Madonna shkakton polemika me flamujt e Izraelit dhe Palestinës pa miratimin e organizatorëve

19/05/2019 - 09:24

Ndonëse kanë kaluar 30 vjet nga publikimi për herë të parë, superhiti "Like a Prayer" i kënduar nga ylli botëror të popit Madona ngjalli entuziazëm në Finalen e Madhe të Eurosong 2019.

Ndërkaq edhe premiera e këngës më të re të saj "Future" në bashkëpunim me reperin Quavo, entuziazmoi publikun.

Ajo foli për vizitën e shumë vendeve të ndryshme gjatë karrierës së saj, duke i bërë thirrje publikut që "të mos harrojë kurrë fuqinë e muzikës për ti bashkuar njerëzit"

"Në fund të fundit, muzika i bën njerëzit bashkë", u shpreh ylli i muzikës pop duke cituar disa vargje shumë te njohura nga hiti i saj "Music".

Gjithashtu ajo iu drejtua konkurentëve të Eurosong duke u thënë: "Ju të gjithë jeni fitues".

Por performanca e saj në Tel Aviv nuk kaloi pa polemika, teksa dy prej balerinëve të saj në fund të perfomancës u shfaqën me flamujt e Izraelit dhe Palestinës të stampuar në veshjet e tyre.

Në një deklaratë të kësaj jave, Madonna ishte shprehur se donte të përdorte performancën e saj për të krijuar 'një rrugë të re drejt paqes' dhe nuk do të stepej nga presioni politik.

Eurovizioni ka konfirmuar se nuk kishte miratuar një shfaqje të tillë dhe se Madonna ishte e vetëdijshme se ngjarja duhet të jetë jo-politike.

Ndërsa Madonna interpretoi këngën e saj të re "Future" me Migos Rapper Quavo, çifti qëndronte para një ekrani ku shkruhej "Wake Up".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto justifikime duhet të shërbejnë si një paralajmërim për partnerët e dyshimtë.

Një statujë e Marilyn Monroe është vjedhur nga shëtitorja e famës në Hollivud, duke shkaktuar habi dhe zemërim.

Një grua e moshuar ndodhet në gjendje të rëndë në spital pas një aksidenti rrugor ku u përfshi eskorta e Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit

Modelja e njohur playboy Simone Holtznagel, ka shokuar me deklaratën e saj: “Gjoksi i madh ta shpif dhe shkakton dhimbje!”.

Shumë njerëz janë bërë të famshëm dhe të pasur vetëm nga Instagrami dhe nëse ky aplikacion nuk do te ekzistonte, me siguri as ata vetë nu

Nëse akoma nuk e keni parë videoklipin e ri të Taylor Swift-it do të thotë se s’keni hyrë në Youtube, Facebook, Instagram, praktikisht se

Duhet të thuhet, megjithatë, se studimi i shenjave të zodiakut nuk bazohet në kritere shkencore të provuara, por në një ideal.

Maurizio Sarri të dielën u zyrtarizua si trajneri i Juventusit, pas marrëveshjes që klubi italian arriti me Chelsean për ta liruar trajne

Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për të kryer nevojat e