Martohet ministrja austriake, kërcimi i saj me Putin ‘çmend rrjetin’ (VIDEO)

19/08/2018 - 17:33

Ministrja e Jashtme austriake i dha fund beqarisë ditën e djeshme. Ceremonia u mbajt në kufirin jugor me Slloveninë. Karin Kneissl u martua me partnerin e saj, biznesmenin Wolfgang Meilinger. Prezentë ishin familjarët e tyre por edhe shumë figura të rëndësishme të politikës.

Një prej tyre ishte edhe Presidenti rus, Vladimir Putin, i cili para vizitës së tij në Berlin, është ndalur në Austri për të festuar në dasmën e ministres.

Lideri rus u shfaq në dasmë, ku madje foli gjermanisht si edhe kërceu me nusen. Videoja e Putinit duke kërcyer me nusen është bërë virale në rrjet dhe të gjithë komentojnë aftësitë e presidentit rus në kërcim.

Putin solli gjashtu me vete një grup aktorësh për të argëtuar 100 të ftuarit. Zëdhënësi i Putinit Dimitri Peskov tha se presidenti kaloi rreth një orë në dasmën austriake dhe u dha të porsamartuarve si dhuratë një makineri nafte, një samovar tradicional rus dhe një pikturë që “përshkruan vendin nga vjen dhëndri”. Më pas vazhdoi udhëtimin e tij për në Bruksel.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi gjithmonë poston video dhe momente për të qeshur nga përditshmëria e tij.

Një foshnjë 12 ditëshe ka vdekur pasi u rrëmbye nga prehëri i nënës së tij nga një majmun në shtetin indian të Uttar Pradesh.

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto

Një diamant rozë 18.96 karat është shitur me një shifër rekord, prej 50 milion franga zvicerane (rreth 44.3 milion euro) nga shtëpia e an

Që kur Hilary Duff dhe i dashuri i saj Matthew Koma mirëpritën në jetë vajzën e tyre më 25 tetor, ne kemi qenë me fat, sepse kemi parë di

Gruaja e El Chapos, Emma Coronel Aispuro, u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që të kthehen j

Një nga studiot e arkitekturës më të famshme në botë njoftuan se do të angazhohen me një projekt shumë të madh në kryeqytetin rus.

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.