Mbante luanin në oborr, përballë ishte një shkollë fillore

19/11/2019 - 08:54

Autoritetet shtetërore në Nigeri raportojnë se një qytetar i Lagos mbante për kafshë shtëpiake një luan.

Madje ai shërbente si "roje" dhe qëndronte në oborrin e shtëpisë, ndërkohë që në anën tjetër të rrugës ndodhet një shkollë 9-vjeçare.

Disa oficerë të task forcave dhe të forcave speciale ushtarake arritën të neutralizojnë kafshën e egër me qetësues dhe më pas e dërguan në kopshtin zoologjik të Bogije Omu në Lekki.

Ky operacion erdhi pas dënoncimit të disa prej banorëve të lagjes të cilët dorëzuan një peticion në Ministrinë e Mjedisit.

Drejtori i shkollës pranë kësaj banese shprehet se ishte në dijeni të tij dhe se nuk mund të siguronte fëmijët.

Policia i bën thirrje të zotit të shtëpisë që të paraqitet pranë stacionit të policisë që të vetëdorëzohet. Nga hetimet paraprake dyshohet se luani jetonte prej dy muajsh në banesë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga tregjet më të famshme të Krishtlindjeve në Gjermani paraqiti një tortë, e cila peshonte rreth 4 tonë.

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin