Mbyllet sheshxhirimi i “Mision i pamundur 7″, 6 persona dalin me koronavirus

24/10/2020 - 15:34

Mision vërtet i pamundur është bërë sot shmangia e koronavirusit dhe këtë stafi i “Mission Impossible 7” e provoi vetë.

Gjashtë anëtarë të tij rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit, çka bëri që sheshxhirimi i filmit më të fundit të sagës me Tom Cruise në Venecia, të mbyllet për momentin. Pas zbulimit të rastit të parë u bënë tampone për të gjithë dhe kështu u diktuan raste të tjera. U vendos menjëherë izolimi i personave që kishin pasur kontakte me ta. Xhirimet në qytetin lagunë kishin tre ditë që kishin nisur.

Vetë Tom Cruise kishte mbërritur në Venecia të hënën dhe kishte shkuar drejt e në hotel. Të nesërmen, ai vizitoi shehxhirimin ku gjatë gjithë kohës mbajti maskë në fytyrë dhe ruajti distancën me të tjerët. Të enjten në mbrëmje gjithçka u bllokua, dhe një ditë më vonë, mbërritën analizat e testeve.

Cruise i kishte ndërprerë xhirimet në muajin shkurt po për shkak të pandemisë, por e kishte bërë të qartë që do të kthehej sërish me shpresën që situata do të qetësohej.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Festimet në nder të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë janë zhvilluar nga shqiptarët në të gjithë botën.

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.