Mbytja e foshnjes 7-muajshe në shtrat, akuzohet dizenjuesi i krevatit

17/10/2018 - 11:14

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Prindërit  e gjetën vogëlushin 7-muajsh, Oscar Abbey, të vdekur me kokën e bllokuar në një nga ndarjet e krevatit në shtëpinë e tyre në York më 3 nëntor 2016.

Charlie dhe Shannon Abbey blenë krevatin nga Playtime Beds dhe pronari i firmës Craig Williams është akuzuar për vrasje të rëndë për shkak të neglizhencës.

Prokurori i çështjes John Elvidge, tha se gjatë natës Oscar futi trupin e tij nëpër ndarjet në pjesën e përparme të krevatit të tij. Por koka e tij ishte shumë e madhe për t'u përshtatur, ndaj dhe u mbyt.

Ai shtoi se krevati ishte projektuar dhe ndërtuar pa asnjë kujdes apo mendim për sigurinë e fëmijës që po flinte në të.

Çifti e bleu krevatin për 655 dollarë, ndërsa Williams, nga Rotherham, South Yorkshire, dizenjuesi i krevatit dhe pronari i kompanisë, mohoi vrasjen pa paramendim dhe mashtrimin në Gjykatën Leeds Crown.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.