Me kancer të pashërueshëm, nëna planifikon dhurata për të bijën derisa të mbushë 21 vjeçe

11/11/2019 - 15:39

Kur mori vesh se kanceri që ka është i pashërueshëm, Julia Domigan bëri një plan të detajuar për dhuratat që e bija do merrte çdo ditëlindje. Nëna nga Canberra, Australi foli me disa argjendarë dhe porositi 26 byzylykë që do t’i jepen në raste të ndryshme vajzës.

35-vjeçarja mori vesh që kishte kancer gjiri kur ishte 18-javëshe shtatëzënë dhe iu nënshtrua 6 seancave të kimioterapisë përpara se të lindte në javën e 35-të.

Për çdo ditëlindje derisa vajza të mbushë 21 vjeç, zonja të ndryshme të zgjedhura nga e ema, do t’i dhurojnë Aurorës nga një dhuratë speciale të porositur paraprakisht. Dhuratat do të shoqërohen gjithashtu nga shënime të ndryshme të shkruara me dorë nga nëna, në mënyrë që ajo të mos ndihet sikur e ka humbur plotësisht.

Për shembull, nga vjehrra, Julia ka zgjedhur që t’i përcjellë vajzës mirësinë dhe devotshmërinë ndaj familjes. Veç ditëlindjeve, vajza do të ketë gjithashtu dhurata për ditën kur do të diplomohet, dasmën si dhe në rast se vendos që lindë fëmijë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga tregjet më të famshme të Krishtlindjeve në Gjermani paraqiti një tortë, e cila peshonte rreth 4 tonë.

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin