Me kancer të pashërueshëm, nëna planifikon dhurata për të bijën derisa të mbushë 21 vjeçe

11/11/2019 - 15:39

Kur mori vesh se kanceri që ka është i pashërueshëm, Julia Domigan bëri një plan të detajuar për dhuratat që e bija do merrte çdo ditëlindje. Nëna nga Canberra, Australi foli me disa argjendarë dhe porositi 26 byzylykë që do t’i jepen në raste të ndryshme vajzës.

35-vjeçarja mori vesh që kishte kancer gjiri kur ishte 18-javëshe shtatëzënë dhe iu nënshtrua 6 seancave të kimioterapisë përpara se të lindte në javën e 35-të.

Për çdo ditëlindje derisa vajza të mbushë 21 vjeç, zonja të ndryshme të zgjedhura nga e ema, do t’i dhurojnë Aurorës nga një dhuratë speciale të porositur paraprakisht. Dhuratat do të shoqërohen gjithashtu nga shënime të ndryshme të shkruara me dorë nga nëna, në mënyrë që ajo të mos ndihet sikur e ka humbur plotësisht.

Për shembull, nga vjehrra, Julia ka zgjedhur që t’i përcjellë vajzës mirësinë dhe devotshmërinë ndaj familjes. Veç ditëlindjeve, vajza do të ketë gjithashtu dhurata për ditën kur do të diplomohet, dasmën si dhe në rast se vendos që lindë fëmijë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.