Meghan dhe Harry në daljen e tyre të parë publike si Dukë dhe Dukeshë (FOTO)

Postuar: 22/05/2018 - 18:47

   Ditët e fundit në media të ndryshme botërore nuk flitet gjë tjetër veç për dasmën mbretërore. Vetëm tre ditë pasi çifti kurorëzoi lidhjen e tyre në Windsor, Princi Harry dhe Meghan Markle ishin të ftuar në një festë për ditëlindjen e babait të Harry-t, Princit Charls.

Që ditën që u martuan, familja mbretërore pasqyroi detyrat e Meghan-it si dukeshë. Ajo do të kryejë detyra mbretërore në mbështetje të Mbretëreshës, si në Mbretëri, ashtu dhe jashtë saj, duke i kushtuar kohën e saj mbështetjes ndaj organizatave bamirëse.

Kjo është dalja e parë e Meghan dhe Harry-t si Duka dhe Dukesha e Sussex dhe shëtitja e parë e Meghan si një pjesetare e familjes mbretërore zyrtarisht. Meghan kishte veshur një fustan ngjyrë rozë të lehtë të shoqëruar me një kapele.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabis.

   Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”…

   Një 28-vjeçare ka humbur jetën në Stamboll pasi nuk i mbijetoi një krize në zemër që pësoi pas teshtimës.

   Është e pabesueshme të mendosh se janë bërë 21 vjet qe kur bota humbi Dianën, Princeshën e Uellsit.

Këtë fundjavë pritet të mbahet dasma e shumëpërfolur e çiftit, Elita Rudi dhe Gjiko.

Ato janë mikesha të pandara, por pas një periudhe të gjatë mungese në rrjetet sociale, kishte munguar po ashtu dhe humori që ato përcjell

Një nuse 21-vjeçare e sapo martuar, ka refuzuar të puthë bashkëshortin pasi prifti i deklaroi burrë e grua.

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.