Meghan Markle ‘heq’ traditën shumëvjeçare të familjes mbretërore

16/08/2019 - 21:56

Këtë vit familja mbretërore nuk do të shkojë për gjueti shpendësh, traditë e cila ka qenë e përvitshme. Diçka e tillë ka ndodhur pasi dukesha Meghan Markle ka dalë kundër kësaj tradite, si një aktiviste për të drejtat e kafshëve.

Mësohet se pas këtij vendimi të dukeshës, e gjithë familja hoqi dorë nga gjuetia dhe vendosi të mos e realizojë këtë vit.

Nuk hera e parë që Markle del kundër traditave dhe rregullave që përfshin protokolli mbretëror.

Në raste të tjera ajo ka vendosur të mos marrë pjesë në aktivitete të ndryshme për shkak të preferencave të saj personale që ishin të kundërta me protokollin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e regjisorit të famshëm, Steven Spielberg, ka nisur një karrierë të re në industrinë e pornografisë dhe shprehet se babai i saj e m

Dy gra të cilat blenë shilte për karriget e kopshtit në një dyqan bamirësie në Zyrih, morën shumë më tepër se aq.

Një infermiere greke 34-vjeçare, Stavroula Metaxakis, nga Viannos i Kretës gjeti portofolin me 500 euro të një nëne shqiptare, teksa isht

Një i ri shqiptar ka fituar 30 mijë euro në emisionin e njohur italian Avanti un’ altro”, të drejtuar nga Paolo Bonolis. Shqiptari Xhino

Aktori i humorit, Albano Bogdo, ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjete sociale lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të gjyshes.

Pak javë para se të vriste veten, Caroline Flack shkroi një letër që s’e publikoi dot ku tha se “e ardhmja iu shkatërrua” ngaqë akuzohej

Përdorimi i fjalës “mbretëror" nga Princi Harry dhe gruaja e tij, Meghan, për sipërmarrjen e tyre të re po rishikohet nëse do të lejohet

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Real Story” të gazetarit Sokol Balla.

Këngëtari i njohur Harry Styles, ditën e Shën Valentinit është përballur me një situatë të vështirë.

Qytetarët në Britani janë shokuar kohët e fundit, pasi në rrugët e Sunderland janë hedhur jastëkë të mbushur me gjarpërinj.