Meghan mrekullisht e thjeshtë, u grimua vetë për dasmën e saj!

20/05/2018 - 10:54

   Asgjë nuk u tha rreth skuadrës së artistëve dhe grimierëve që do të rregullonin Meghanin ditën e dasmës! Kjo, për një arsye fare të thjeshtë, një skuadër të tillë nuk ekzistonte. Njësoj si Kate Middleton, edhe Meghan Markle u grimua vetë në ditën e saj më të rëndësishme.

Një “i brendshëm” i Pallatit Mbretëror ka thënë për “Express.co.uk”, se Markle refuzon të punësojë një artist makeup-i, duke u mjaftuar me ndihmën e dy mikeshave të saj që do të vijnë nga Amerika.

“Ato nuk janë profesioniste,  vetëm mikesha të ngushta të nuses së ardhshme”,shkruan Express.co.uk. Markle duket se ndoqi këshillën e Kate në mënyrë që në këtë ditë ajo të ishte sa më pranë natyrales dhe të ndihet sa më mirë, duke qenë se ceremonia do të ndiqet dhe do të shihet nga miliona njerëz, dhe në fakt, ia doli!

Thjeshtësia e fustanit dhe grimit të saj ishte ndër gjërat që u komentuan më gjatë. Që nga daljet e para publike në krahë të Harry-t, mund të themi se Markle parapëlqen ngjyrat e tokës, një look natyral dhe aspak të ngarkuar! Shpesh, grimi i saj është aq i lehtë, sa dhe qukat e saj janë të dukshme, siç ndodhi edhe dje!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk është e thjeshtë të jesh e martuar me Kanye West dhe këtë gjë e di e gjithë bota.

Historia e Gemma Nuttall ka prekur thellë opinionin në Britani. Vajza 29-vjeçare humbi betejën 5-vjeçare me kancerin e vezoreve.

Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet.

Douglas Martin u shfaq nëpër lajme para disa muajsh, dhe tha se ishte ndarë nga e dashura, Yanet Garcia, që njihet si një nga prezantuese

Ishte rrahur prej vitesh, ishte fyer e ofenduar.

Nga Italia në Kanada, femrat që jua sjellim më poshtë, kanë punuar në nivele të ndryshme, qoftë në parlamente apo qeveri, ndërsa ajo për

Deniza Miftari është 22 vjeç, por mosha nuk e ka penguar që të fitojë një nga betejat më të rëndësishme të jetës.

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë