Meghan nuk e duron dot këtë zakon të çuditshëm të princit Harry

13/11/2018 - 20:09

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.

Me siguri të gjithë njerëzit i premtojnë njeri-tjetrit se do të jenë bashkë në të mirë e në të keq, mirëpo sa prej jush mund t’i kenë premtuar partneres se nuk do t’i fikin të gjitha dritat e shtëpisë me qëllimin e mirë për të kursyer energjinë elektrike? Duket e çuditshme apo jo?

Ky mund të ishte një nga betimet që Princi Harry duhet t’ia premtonte Maghan Markle ditën e dasmës. 

Në dokumentarin e ri për jetën e tyre, Princi Harry ka treguar se ka trashëguar të njëjtin zakon si të babait të tij, Charles, për të fikur të gjitha dritat në shtëpi.

“Unë vetëm fik dritat në shtëpi. Jam i fiksuar me këtë gjë”, ka treguar Harry.

Në fakt kjo është një praktikë për një kauzë të mirë: ruajtjen e mjedisit.

Charles është një ambientalist dhe e ka kaluar këtë zakon të vogël tek të dy djemtë e tij, Harry dhe William.

Nëse menduat se vetëm Meghan "e vuan" këtë gjë në shtëpi, edhe Dukesha Kate me siguri e ka këtë problem me Williamn, pasi fik çdo dritë të mundshme të shtëpisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partnerja e kryeministres lesbike të Serbisë, Ana Bërnabiq, Milica Gjurgjiq, ka sjellë në jetë një djalë.

8 vite më parë Gjon Muharremaj mahniti jurinë e ‘Albania’s Got Talent’ me zërin e tij teksa këndonte një prej baladave më të dashura fran

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo

Një 59-vjeçar në Zvicër është dënuar me gjobë pasi në mënyrë të paligjshme, largoi folenë e sorrave nga një pemë pa u konsultuar me zyrën

Meghan Markle dhe Princ Harry pritet që të bëhen prindër për herë të parë dhe dyshja ka vendosur që gjininë e foshnjës ta zbulojë kur të

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes.

E gjitha bëhet në funksion të sistemit të skanimit të fotos nëpër pikat doganore apo në vende të tjera ku përdoren dokumentet e identifik

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit.

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një gazetareje.