Melania Trump nuk ndihet mirë për shkak të COVID-19, anulon udhëtimin

20/10/2020 - 22:48

Zonja e parë e SHBA-së anuloi paraqitjen e saj të parë në muajt e fundit në fushatën presidenciale të bashkëshortit të saj Donald Trump, pasi nuk ndihet mirë si pasojë e rikuperimit nga sëmundje infektuese, raporton CNN.

Rrjeti televiziv amerikan njoftoi se zonja e parë duhej të bashkohej me mbledhjen e Trump sonte në Pensilvani, por ajo vendosi të mos shkonte.

“Zonja Trump ende ndihet më mirë çdo ditë pasi po shërohet nga COVID-19, por për shkak të një kolle të gjatë dhe si një masë paraprake, ajo nuk do të udhëtojë sot,” tha Stephanie Grisham, shefja e zyrës së zonjës së parë.

Melania Trump tha javën e kaluar se simptomat e saj të COVID-19 “u shfaqën papritmas dhe dukeshin si një rrëshqitje”. Ajo deklaroi se kishte dhimbje trupi, kollë, dhimbje koke dhe lodhje ekstreme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Larg Londrës, Meghan Markle dhe Princ Harry festuan “Ditën e falënderimeve” për herë të parë në vilën e tyre 14 milionë dollarëshe në San

Për disa njerëz është shumë e vështirë të ngrihen herët në mëngjes dhe disa pretendojnë se është e pamundur të ngrihesh herët dhe të jesh

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

“Për 12 orë, Diego nuk ka pasur vëmendje ose kontroll nga personeli mjekësor”,- kështu është shprehur Matias Morla, avokati i Di

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere, sipas

Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe goditëse për të njoftuar të afërmit e saj se gjatë peridhës së Covid-19 nuk pret

Australianët kanë ngatërruar legjendën e futbollit Maradona me divën e pop-it, Madona, pas lajmit të hidhur të vdekjes së argjentinasit,

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij, ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si të tijët