Melinda Gates i nisi procedurat e divorcit 2 vite më parë, kur u zbuluan takimet e Bill me Jeffrey Epstein

10/05/2021 - 14:54

Divorci i njoftuar ditët e fundit nga Bill dhe Melinda Gates ishte menduar prej disa kohësh.

Gruaja e themeluesit të Microsoft filloi të këshillohej me avokatët për divorcin rreth dy vjet më parë, në tetor 2019, kur takimet e përsëritura të burrit të saj me Jeffrey Epstein u bënë publike, pasi ky i fundit u arrestua për trafik seksual të fëmijëve.

Wall Street Journal e shkruan këtë, duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje dhe pasi shqyrtoi disa dokumente.

Daily Beast kishte shkruar më parë se Melinda, e cila është e përkushtuar për të promovuar të drejtat e grave, u zemërua pasi ajo dhe burri i saj u takuan me Epstein në rezidencën e saj në Manhattan në 2013, duke i thënë Billit se nuk ndjehej mirë dhe aq më tepër pasi ai ishte i përfolur për abuzim seksual ndaj të miturve.

Megjithatë, bashkëshorti i saj vazhdonte ta frekuentonte, me pretendimin se një shoqëri e tillë ekzistonte për shkak të aktiviteteve filantropike, duke përjashtuar në mënyrë kategorike pjesëmarrjen e tij në aktivitete të dyshimta ose seksuale të organizuara nga Epstein.

Gates ndërkohë kishte vendosur të ndante pasuritë e tyre, me vlerë të paktën 130 miliardë dollarë dhe ditët e fundit Bill tashmë ka transferuar pasuri të ndryshme me vlerë gati 2.4 miliardë dollarë te Melinda.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një postim në rrjete sociale i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ka ngritur dyshimet se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.