Mënyra më e mirë për të zgjedhur një shalqi

02/08/2020 - 15:59

Nuk do të jetë zyrtarisht verë nëse nuk do të keni shalqinin tuaj të parë të sezonit në tryezë.

Ka një art të caktuar për të zgjedhur shalqinin më të mirë. Por mos u shqetësoni, pasi të dini se çfarë të kërkoni është e lehtë. Blerja e shalqinjve në një treg fermerësh ju ndihmon pasi ata e dinë se çfarë t’ju sugjerojnë.

Mirëpo, në një market ka të ngjarë të jesh vetë, dhe në këtë artikull të sugjerojmë një proces të lehtë tre hapash për t’ju ndihmuar të zgjidhni shalqinin më të mirë.

Si fillim duhet të shikoni peshën, shalqini duhet të ndjehet i rëndë për nga pesha e tij.

Shikoni për njollën e verdhë, ata zhvillojnë një splot kur pushojnë në tokë. Kur kjo ndarje është e verdhë kremoze është e pjekur.

Prekni pjesën e poshte të shalqirit. Një i pjekur do të ketë një tingull të thellë, që do të thotë se po zhytet në lëng dhe është në kulmin e pjekurisë së tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.

Amerikanja, Nikole Mitchell ka vendosur që të lërë punën në kishë dhe të bëhet striptiste.

Një nxënës 14-vjeçar, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bash

Statistikat parashikojnë se ka rreth 3 miliardë përdorues të smartphoneve.

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të