Mënyra origjinale sesi mund ta shëtisni qenin në kohën e koronavirusit

24/03/2020 - 19:05

Koronavirusi nuk ka vendosur në izolim vetëm njerëzit, por edhe kafshët shtëpiake, që janë të destinuar të qëndrojnë në shtëpi. Mirëpo, një grua e moshuar në kryeqytetin serb, Beograd, ka gjetur një mënyrë epike për të “nxjerrë” shtëtitje qenin e saj.

Ajo varet nga ballkoni i apartamentit, në të cilën ndodhet, që është në katin e dytë të një pallati dhe me anë të një litari zbret në tokë ngadalë kafshën. Pasi qeni shëtit për disa çaste, ajo shihet teksa e ngre përsëri lart. Video, e filmuar nga banorët e zonës, u bë menjëherë virale në rrjet dhe në drejtim të saj vërshuan mijëra komente dhe pëlqime, raporton Daily Mail.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pandemia e koronavirusit ka bërë që shumë njerëz të bllokohen në shtëpi me asgjë për të bërë dhe kjo i bën ata jo vetëm me ankth, por dhe

Doriana Ruko është një prej infermiereve shqiptare që ka shkuar në Itali për të ndihmuar në luftën për koronavirusin.

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga koronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humb

Ellis Marsalis Jr., pianist xhazi, mësues dhe patriark i një klani muzikor të Nju Orlins që përfshin djem të interpretuesit të famshëm Wy

Karantina në kohën e koronavirusit ka ndryshuar zakonet e konsumit. Sipas mediave spanjolle, konsumi i birrës ka shënuar rritje me 78%.

Papa Françesku u bëri thirrje punonjësve të medias të ndihmojnë publikun të mos ndihet vetëm në këtë periudhë izolimi.

Mbrëmjen e kaluar u bë i ditur lajmi se babai i Dj të njohur, Vik Krajës, doktor Dhimitër Kraja ishte infektuar me virusin ‘Covid-19’ pas

Një histori rrëqethëse raportohet nga Italia, për shkak të përhapjes masive të koronavirusit.

Nuk donin të respektonin radhën dhe distancën 1 metër nga njëri-tjetri.

Ditë më parë Princ Charles, djali i Mbretëreshës së Anglisë, i pari në rradhë për fronin britanik, u  testua për Covid-19 dhe rezultoi po