Mënyra si shtrëngoni duart me partnerin tregon shumë për lidhjen tuaj

17/10/2018 - 17:32

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë këtë mënyrë të shprehjes së ndjenjave.

Një studim nga psikologët ka treguar se mënyra se si mbani duart me një person të afërt me ju mund të thotë shumë për marrëdhënien tuaj.

Një ndërthurje e lehtë e gishtave: respekt

Pëllëmbët e bashkuara: përgjegjësi

Gishtat e ndërthurur: kujdes

Të kapur në njërin gisht: flirt

Prekja aksidentale: simpati e fshehur

Mbajtja e gishtërinjve: besim

Mbajtja e dorës: tërheqje

Mbajtja e dorës rreth belit: pasion

Krahë për krahë njëri-tjetrit: ndjenjë sigurie

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.