Mercedes-Benz rekord shitjesh në nëntor, plot 209 048 vetura

06/12/2019 - 15:27

Kërkesa e fortë në Kinë, SHBA dhe Gjermani rriti shitjet e makinave Mercedes-Benz gjatë gjithë muajit nëntor, deklaroi kompania Daimler me qendër në Stuttgart.

Kompania shiti 209 048 vetura Mercedes në muaj, duke tejkaluar për herë të parë të gjitha markat e tjera dhe pritshmëritë e saj. Shitjet e njësive u rritën me 5.3 % në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2018.

Gjatë 11 muajve të parë të vitit 2019, u shitën 2.1 milionë makina Mercedes, 1.4% më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

“Me produkte bindëse dhe nxitjen e modeleve tona me makina kompakte dhe SUV, po arrijmë një fundvit të mbarë dhe me besim”, theksoi Britta Seeger, menaxhere e marketingut dhe shitjeve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kobe Bryant, ish basketbollisti i famshëm i NBA dhe Los Angeles Lakers, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare si pasojë e një aksidenti m

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania "Bild", shkak është bërë rrëzimi i heli

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vet

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj.

Në mesin e situatës emergjente të shkaktuar nga virusi i rrezikshëm, në rrjetet sociale është publikuar videoja e një djali, i cili ha të

Një histori prekëse e programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Rubies e cila kishte zgjedhur emisionin për të surprizuar vajzën e

Ermal Mamaqi i ftuar në emisionin “Mos i  fol shoferit”, përveç filmit të tij më të ri “ I Love Tropoja”, ka folur edhe për filmin që ka

Vende të ndryshme të botës kanë rregulla të ndryshme. Për vizitorët, ato sigurisht janë të panjohura.

Mburrja nuk është një gjë e bukur, por gjithmonë ekziston dikush që e konsideron veten superior ndaj të tjerëve, më autoritar, më të aftë

Mbrëmjen e kaluar, moderatori i emisionit "Zonë e Lirë", Arian Çani kishte ftuar një trupë aktorësh për të promovuar një shfaqje teatrale