"Merci", kulla Eiffel falenderon mjekët që po luftojnë me koronavirusin (VIDEO)

28/03/2020 - 09:49

Monumenti simbol i Parisit, kulla Eifel ndriçohet gjatë natës për të falenderuar mjekët.

Në kullën e ndriçuar ishte shkruar “Merci” (faleminderit) në shenjë falenderimi për të gjitha bluzat e bardha që janë impenjuar në luftën kundër koronavirusit.

Në Francë 1995 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërkohë që numri i të prekurve është rreth 33 mijë.  Franca renditet në vendin e gjashtë në botë deri tani për numrin e të infektuarve nga Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona?

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëta

“Një vajzë 8-vjeçare e punësuar në mënyrë të paligjshme si shërbëtore është vrarë nga punëdhënësit e saj në Rawalpindi, Pakistan pasi hum

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.