Merkel mbetet politikania më e dashur për gjermanët

15/10/2019 - 15:57

Kancelarja gjermane Angela Merkel mbetet në krye të listës së politikanëve më të dashur për gjermanët. Sondazhi Rtl-N-tv konfirmoi lajmin.

"Përkundër të gjitha pritjeve të analistëve politikë, besimi i qytetarëve gjermanë tek Angela Merkel mbetet i paprekur,"-tha presidenti i sondazhit të opinionit publik Forsa, Manfred Guellner.

Merkel fitoi një pikë nga sondazhi i kaluar, ajo shënon 59 pikë nga 100 të mundshme.  Vendin e dytë e mban  Robert Habeck i Partisë së Gjelbërt me 51 pikë, i cili humbi 3 pikë nga sondazhi i fundit. 

Ndërsa vendi i tretë me 48 pikë në sondazh mbahet nga politikani Armin Laschet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin

Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë.

Hillary Clinton ishte në një intervistë me Howard Stern të Mërkurën dhe biseda u zhvendos në disa tema të pazakonta.

Kërkesa e fortë në Kinë, SHBA dhe Gjermani rriti shitjet e makinave Mercedes-Benz gjatë gjithë muajit nëntor, deklaroi kompania Daimler m

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të g

Personazhe të njohur të artit dhe skenës shqiptarë, në mënyra të ndryshme u solidarizuan duke dhënë ndihmën dhe mbështetjen e tyre pas tr

Një modele është gjetur e pajetë pranë djalit të saj 2-vjeçar në një plazh gati një javë pasi rezultonin të zhdukur.

Bananja është një frut mjaft i dobishëm si për trupin dhe mendjen tuaj.