Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Mesazhi i fshehur i gjerdanit të Kate Middleton, në funeralin e princ Philipit

18/04/2021 - 14:34

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Kate Middleton, dukesha e Kembrixhit, kishte veshur një pallto të zezë me vathët dhe gjerdanin që binte në sy, si dhe kapelen me detaje rrjete, duke ekuilibruar në mënyrë të përsosur stilin e saj dhe duke iu përshtatur rastit.

Megjthatë, gjerdani ishte aksesori që shkëlqeu më shumë, jo vetëm një detaj i stilit, pjesa një homazh i menduar mirë, në nder të vjehrrës së saj të ndjerë, princeshë Dianës, e cila e vendosi varësen në një banket në Hampton Court Palace në vitin 1982.

Dhuruar Mbretëreshës nga kombi i Japonisë në vitet 1970 dhe pjesë e koleksionit të bizhuterive mbretërore që nga ajo kohë, varësja me shtresa të perlave shërbyen si nderim për paraardhësit e Middleton brenda familjes.

Por më e rëndësishmja, ndoshta, në një ditë zie të thellë, zgjedhja e saj e bizhuterive ofroi një moment shumë të nevojshëm të ngritjes emocionale dhe gëzimit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.