Mësuesi rrahu për vdekje të dashurën franceze, më pas vrau veten në përplasjen kokë më kokë

21/10/2020 - 17:25

Një mësues muzike ka vrarë të dashurën e tij franceze para se të vriste veten me një përplasje kokë më kokë në një autostradë në Spanjë.

Më herët muzikanti bipolar britanik kishte postuar shpesh për vështirësitë e jetës nën karantinën e koronavirusit.

Caspar Veres vdiq pasi drejtoi automjetin e tij për 3 km në drejtimin e gabuar në autostradë, duke u përplasur kokë më kokë me një kamion.

Pasi zjarrfikësit prenë mjetin për të nxjerrë trupin, ata gjetën edhe trupin e të dashurës së tij të vrarë, Delphine Cochet.

Autopsia zbuloi më vonë se 28-vjeçari Caspar vdiq në përplasjen e tmerrshme, ndërsa 41-vjeçarja franceze Delphine, kishte vdekur disa orë më herët nga një frakturë në kafkë.

Veres kishte filmuar më parë veten duke kënduar këngën spanjolle ‘Po nis të ndjehem i lig’ e cila është bërë e njohur për kohën e izolimit të pandemisë.

Mësuesi i muzikës ishte në pritje të një gjyqi për sulm fizik ndaj dy oficerëve të Guardia Civil në Spanjë, të cilët i kishte plagosur pas arrestimit në stacionin e policisë në Cadiz, më 6 gusht.

Delphine u tha asokohe policëve se Caspar nuk kishte marrë mjekimet e shëndetit mendor, për probleme si skizofrenia dhe çrregullim bopolar. Por megjithë rrezikun që ai përbënte, i dyshuari u lirua me kusht pas një paraqitjeje në gjyq.

Delphine bëhet tashmë personi i 36-të këtë vit që vritet nga dhuna shtëpiake në Spanjë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Festimet në nder të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë janë zhvilluar nga shqiptarët në të gjithë botën.

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.