Mësuesja shkon e dehur në mësim, i bie të fikët në klasë

14/10/2019 - 12:12

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim. Pas incidentit, asaj iu ndalua të japë mësim për 2 vite.

Mësuesja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur për shkak të shëndetit të saj mendor, ka pasur prej kohësh probleme me abuzimin me substancat dhe çrregullimet e shëndetit mendor, sipas Gjykatës Civile dhe Administrative.

Ajo gjithashtu është përfshirë në një sërë incidentesh të tjera. Mësohet se mësuesja ka drejtuar makinën në gjendje të dehur me fëmijët brenda. QCAT raporton se abuzimi i saj me alkoolin ka vendosur fëmijët në rrezik dhe i ekspozon ata drejt sjelljeve të papërshtatshme e të frikshme.

Sipas QCAT mësuesja vuan nga depresioni dhe ankthi për shkak të një periudhe tejet të vështirë në jetën e saj, atë të ndarjes nga bashkëshorti. Ajo tashmë shkon tek psikiatri, ka hyrë në qendër rehabilitimi dhe raportohet se është e penduar për veprimet e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m

Me këtë pamje të re, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo është shfaqur për herë të parë në vitin 2003 kur sapo ishte transferuar tek Manch

Tatler, një revistë britanike, publikoi disa informacione në lidhje me mënyrën si Kate Middleton po përballon situatën e tanishme, që mes

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me bikini nga karantina. Ajo e ka postuar pothuajse përditë foto të nxehta nga vetizoli