Michael Jordan nuk mban lotët, ish-basketbollisti preket në ceremoninë e Kobe Bryant (VIDEO)

25/02/2020 - 20:23

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjike pak javë më parë. Në këtë përkujtimore morën pjesë shumë të afërm, ish-kolegë dhe miq të familjes Bryant.Fjalimet e përsonaliteteve ishin të ndryshme, duke bërë që atmosfera në sallë të ishte e zymtë.

Mes lotësh dhe fjaësh prekëse, legjenda e NBA, Michael Jordan është shprehur se bashkë me Kobe është larguar edhe një pjesë e tij.“Kobe ishte si një vëlla për mua. Me të kam kontaktuar shumë, edhe pas mesnate. Për të më pyetur gjithçka rreth basketbollit. Bashkë më të, ka vdekur edhe një pjesë e imja”, shtoi Jordan mes të tjerash. Bashkë më Kobe, në aksidentin fatal vdiqën edhe 9 persona të tjerë, përfshirë edhe vajzën e tij 13 vjeçare Gianna.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karantina po i rikujton edhe njëherë Cristiano Ronaldos e partneres së tij, Georgina Rodriguez, se sa shumë e duan dhe kujdesen për njëri

Në historinë e saj mbi 100-vjeçare, nuk ka ndodhur kurrë që ‘Vogue’ të ketë pasur një kopertinë bosh.

Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter dhe kompanisë së pagesave Square, deklaroi se do të dhurojë një miliard dollarë për të nd

Në këtë situatë të pazakontë pandemie, sytë dhe gjithë vëmendja janë kthyer drejt bluzave të bardha.

Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri!

U kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019, dhe sot ajo ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si

Këtë natë, hëna ndriçon fort qytetin e Durrësit si për t’u treguar banorëve në izolim se natyra është aty, pavarësisht koronavirusit, dhe

Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re ka dhënë dorëhqejen, pasi theu karantinën.

Një foshnje vetëm një ditëshe ka humbur jetën, pasi nëna e saj u prek nga koronavirusi dhe realizoi lindje të parakohshme.

Dy ditë më parë, Pink zbuloi se ajo dhe djali i saj rezultuan pozitivë ndaj testeve të Koronavirusit.