Milano bosh si shkretëtirë, por makinat e policisë përplasen papritur...

26/03/2020 - 07:57

Në Milano, qytetin që tashmë duket si shkretëtirë për shkak të ndalimeve që lidhen me masat kundër koronavirusit, qarkullojnë thuajse vetëm mjetet e zbatimit të ligjit.

Por dje pasdite në Milano u përplasën dy automjete të Policisë së Shtetit, ne Piazën Maciachini. Në vendin e ngjarjes u paraqitën edhe forca të tjera policie, ndërsa për fat nuk u shkaktuan të lënduar, por vetëm dëme në makina, shkruan Repubblica.it.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për shkak të koronavirusit, deputetja e Durrësit Edlira Hyseni dhe djali i saj Kevin, u detyruan ta festojnë të ndarë ditëlindjen.

Secili në shtëpinë e vet, duke ruajtur distancat, por njëkohësisht duke mos i mohuar njëri-tjetrit një drekë mes miqsh.

Victoria Beckham ka lajmëruar se do të dhurojë 20% të të gjithë shitjeve të firmës së saj të modës dhe brand-it të bukurisë për njerëzit

Studiuesit australianë po verifikojnë testimin njerëzor në shkallë të gjerë për të parë nëse një vaksinë e përdorur prej dekadash për të

Një histori rrëqethëse vjen nga Irlanda e Veriut, për shkak të koronavirusit.

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus.

Presidenti Donald Trump thotë se nuk do të mbështesë ligjin për sigurinë e Princit Harry dhe Meghan, të zhvendosur nga Kanada për në SHBA

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në Villaguattera di Rubano, në zonën e Padovës, ku një 54-vjeçar i dha fund jetës të shtunën në mëngjes,

Modeli shqiptar Rolando Lekaj, jep një lajm të mirë për shqiptarët, që po luftojnë prej javësh me koronavirusin.

Prezantuesi dhe kantautori i njohur, Ardit Gjebrea, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar familjet në nevojë.