Mjekët nuk e dëgjonin dot! Gruaja operohet ndërsa ishte zgjuar

11/12/2019 - 22:43

Stafi drejtuesi i një spitali ka pranuar zyrtarisht se mjekët operua një grua, teksa kjo e fundit ishte e ndërgjegjshme duke i shkaktuar stres post-traumatik.

Gruaja, e cila dëshiron të mbetet anonim i tregoi avokatit të saj se si ulëriste në agoni teksa një kirurg e preu në zonën e kërthizës gjatë një operacioni në spitali e Yeovil-it, Angli.

30-vjeçarja ka rrëfyer si bërtiste, por askush nuk arrinte ta dëgjonte pasi ajo mbante një maskë oksigjeni dhe mbi të qëndronte një perde e mbyllur.

Teksa risjell në kujtesë momentet e tmerrit, mësohet se ato ishin çastet kur brenda saj ishte vendosur një laparoskop dhe barku ishte i mbushur me gaz.

Ndonëse një rritje e  presionit të gjakut supozohet ta kish’ alarmuar stafin se diçka nuk shkonte me pacienten (ajo ishte zgjuar dhe po vuante) procedura vazhdonte.

“Zgjohem tre herë në javë gjatë natës duke përjetuar të njëjtin tmerr. Askush nuk mund të bëjë më asgjë për të ndrequr atë që ndodhi, por shpresoj të mësojnë prej gabimeve”, shprehet gruaja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mendoni një pengesë të gjatë prej 9 kilometrave që ndihmon në mbrojtjen e qytetit nga ujërat e përmbytjes gjatë stuhive të ashpra si Sand

Khagendra Thapa Magar, burri më i shkurtër në botë ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare.

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë

Një grua është bërë lajm i ditës në Britaninë e madhe nga gazeta

Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Harry dhe Meghan është në proces mbylljeje, pas spekulimeve që çifti nuk ka ndë

Për disa njerëz, pasuria është rezultat i një pune të palodhur, ndërsa për disa të tjerë, mjafton ta mendojnë dhe ditën tjetër janë të pa

Disa udhëtarë mbetën të plagosur pasi një dallgë e madhe u përplas në dritaret e trenit, në një kohë kur Britania po përballet me një mot

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentu

Kur tri vjet më parë nisi kjo çështje, u duk se Teo Hernandez mund ta pësonte.

Jaime Botin, një miliarder spanjoll, koleksionist i veprave të artit u dënua me 18 muaj burg dhe u gjobit me 58 milionë dollarë pasi tent