Morricone e shkroi vetë nekrologjinë, ja për shkon lamtumira e tij më e dhimbshme

06/07/2020 - 20:59

Mëngjesin e 6 korrikut, në moshën 92-vjeçare, u shua kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone. Avokati i tij njoftoi se mjeshtri i madh i kishte shkruar vetë fjalët e nekrologjisë, të cilën e lexoi avokati i tij.

Nekrologjia e shkruar nga vetë Morricone:

Unë, Ennio Morricone vdiqa. Ua komunikoj lajmin miqve që më ndenjën pranë, por edhe atyre që kisha më larg dhe që i përshëndes me dashuri. Në pamundësi t’i përmend të gjithë veçoj Pepuçon dhe Robertën, miq të dashur shumë prezentë në këto vite të fundit të jetës sime. Ka një arsye që më shtyn t’i përshëndes të gjithë kështu dhe të kem një funeral privat. Nuk dua të bezdis askënd. Përshëndes me dashuri Ines, Laura, Sara, Enzo dhe Nolbert. Kujtoj me dashuri motrat dhe të dashurit e tyre duke u thënë sa i dua. Përshëndes me ndjenjë të thellë fëmijët e mi dhe nipërit, Shpresoj që e kanë kuptuar sa shumë i dua. E fundit Maria, për dashurinë e jashtëzakonshme që na mbajti bashkë dhe që më vjen keq ta braktis. Për të shkon lamtumira ime më e dhimbshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko, kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të cilët besojnë se do t

Bashkia e Durrësit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor do të organizojë nesër në qytetin breg

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

13 gushti është dita e mëngjarashëve dhe këtë e feston 10% e popullsisë së botës.

Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtarë dhe Mbretërinë e Bashkuar, Harry dhe Meghan ndërrojnë për herë të tretë vendban

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k

Vetëm pak kohë më parë, moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit, Donald Veshaj vendosën të bënin publike lidhjen e tyre të dashurisë

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.

Rita Ora ka qenë kryefjalë e statuseve në Twitter për ditë me radhë, pasi 29 vjeçarja është akuzuar për “përvetësim kulturor” dhe “blackf