Moti i acartë/ Fenomeni që nuk ndodhte prej 30 vitesh në Shqipëri (FOTO)

13/01/2021 - 19:33

Një fenomen i pazakontë, që nuk ndodhte prej 30 vitesh, ka ndodhur në rrjetin elektrik në Pukë. Përmes një njoftimi në rrjete sociale, OSHEE ka publikuar disa foto ku duken shtyllat e tensionit të cilat janë mbërthyer nga akulli.

"Pasojat e motit mbi rrjetin elektrik në Pukë, fenomen që nuk ndodhte prej 30 vitesh",- shkruhet në postim.

Prej ditësh vendi jonë po përballet me reshje të dendura shiu që kanë shkaktuar edhe përmbytje në disa qarqe.

Siç është paralajmëruar sot dhe në ditët në vijim temperaturat do të jenë nën 0, duke sjellë kështu edhe probleme në furnizimin me energji elektrike.

Akulli shkakton jo pak probleme në shtyllat e shpërndarjes së energjisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasuria e kombinuar e dhjetë burrave u rrit gjatë pandemisë së coronavirusit me 445.6 miliardë euro (540 miliardë dollarë), ka gjetur Oxf

Kryetari i Partisë Agraro – Ambientaliste Agron Duka ka humbur një mik të shtrenjtë.

Ushqimi më i kërkuar në botë në “Google” është pica.

Një grua 57-vjeçare luajti një lotari duke ndjekur numrat që burri i ka ëndërruar rreth 20 vjet më parë.

Klitoni dhe Hairi janë bërë pjesë e rubrikës “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare për të zgjidhur një çështje që i mundon për rreth 7

Megjithëse mot i keq me fortunal, kushtet atmosferike nuk i pengojnë aspak amatorët e sërfit të gjejnë mundësinë të kënaqin shijet e tyre

Nëse mbretëresha Elizabeth është ende në izolim paraprak në kalanë Windsor, së bashku me bashkëshortin Philip, u takoi Kate Middleton dhe

Gazetari dhe moderatori Eno Popi i ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19. Bëhet me dijë se gazetari është në karantinuar në shtëpinë e tij.

Bashkëshortja e Mauro Icardit, Wanda Nara, ka marrë sërish vëmendjen e të gjithëve.

Një 74 vjeçar i infektuar me COVID-19 nga Britania e Madhe është shëruar pas 306 ditësh qëndrim në spital.