Muaji i mjaltit kthehet në makth!

16/10/2018 - 20:03

Një nuse e sapokurorëzuar pësoi goditje të shtunën në New York, ku kishte mbërritur me bashkëshortin për të kaluar muajin e mjaltit.

 “9News.com” raportoi se 27-vjeçarja Francheska Bechara, nga Sidnei i Australisë ishte në SHBA me të shoqin, Joe Bechara, kur pësoi goditjen.  E reja po stërvitej në një palestër kur u gjet pa ndjenja në dysheme nga i shoqi. Ajo u pa se kishte nxjerrë edhe telefonin për të kërkuar ndihmë, por nuk ia kishte dalë.

“Nuk kishte asnjë shenjë ma parë”, tha kunati i saj për “9News”. “Ishte tërësisht e shëndetshme. Mjekët nuk kanë arritur ende të gjejnë shkakun e kësaj goditjeje.”

27-vjeçarja u dërgua me shpejtësi në spital, ku mjekët ndërhynë tri herë në tru me shpresën për të lehtësuar presionin. Deri më tani testet nuk kanë zbuluar çfarë i ka ndodhur, por dyshimet janë se gjithçka ka nisur nga zemra e saj.

Çifti ishte takuar në kishën që frekuentonin 8 vite më parë dhe u kurorëzuan në martesë më 7 tetor, ndërsa ngjarja në New York ndodhi në ditën e dytë të muajit të tyre të mjaltit.

Bechara parashikohet të trajtohet për rreth tre muaj në New York, ku po shfaq disa shenja inkurajuese dhe po reagon ndaj mjekimeve. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia