Mysafiri i paftuar, tigri hyn në shtëpi dhe …

21/07/2019 - 17:30

Një familje në Indi është befasuar nga një mysafir i paftuar që kishte hyrë në shtëpinë e tyre. Ata gjetën tigrin duke u relaksuar në shtratin e shtëpisë së tyre pas përmbytjeve vdekjeprurëse në Azinë jugore.

Imazhet e publikuara në mediat sociale tregojnë kafshën e madhe duke qëndruar në shtratin e familjes së paidentifikuar në fshatin Harmuti.

Tigri besohet të ketë ardhur nga Parku Kombëtar Kaziranga, një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Një veteriner ndërhyri për të qetësuar tigrin për ta nxjerrë nga shtëpia pa u lënduar asnjë person.

Por kafsha nuk kishte nevojë për tu qetësuar pasi ishte e qetë dhe nuk përbënte rrezik. Me vetëm 3.900 tigra në botën e egër, kafshët konsiderohen të rrezikuara, sipas World Wildlife Fund.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stafi drejtuesi i një spitali ka pranuar zyrtarisht se mjekët operua një grua, teksa kjo e fundit ishte e ndërgjegjshme duke i shkaktuar

Ende pa mbaruar 2019-a, të gjithë jemi gjithë sy e veshë se ç'do të sjellë viti pasardhës, por para se të sjellim për ju horoskopin vjeto

Hulumtuesit sugjerojnë, që në paketimet e ushqimeve duhet të shkruhet se sa kohë dhe ushtrime fizike duhet të bëjë një person, që t’i dje

Marsela Çibukaj është një ndër këngëtaret shqiptare që ka spikatur me zërin e saj dhe është bërë tashmë shumë e dashur për publikun.

Revista Time e ka shpallur aktivisten kundër ndryshimeve klimatike, Greta Thunberg, person të vitit.

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë.

Kryebashkiakja e qytezës franceze të La Gresle, Izabel Dugele ka dhënë një urdhër të pazakontë:

Dita prej tetë orësh e punës u krijua gjatë Revolucionit Industrial si një përpjekje për të ulur numrin e orëve të punës manuale që punët

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në McComb, Mississippi.