Ndërtimet shumëkatëshe nuk lënë të qetë as të vdekurit

18/12/2012 - 15:36

KINE -Boom-i i ndërtimeve të shumëkatësheve në Kinë nuk kursen as të vdekurit. Ndërsa vazhdojnë punimet për ngritjen e një tjetër gradaçele, një varr ngrihet mes themeleve të qiellgërvishësit të rradhës. Muri prej balte, i gjatë dhjetë metra, duket si një ishull i vogël mes morisë së hekurave që po shtrohen në bazamentin e gropës.

Ngjarja interesante është regjistruar në Taiyuan, në provincën Shanxi. Për të bindur familjen e të vdekurit që të lëvizë varrin, kompania e ndërtimit i ka ofruar këtyre të fundit 800 yuan, të barabartë me 128 dollarë. Duket se familjarët kanë pranuar dhe varri do të lëvizë së shpejti.

Ditë më parë një ngjarje tjetër tërhoqi vëmendjen e gjithë botës, kur në mes të një autostrade kineze ngrihej një pallat 4-katësh. Pasi autostrada kishte përfunduar dhe ishte vënë në funksion, dy të moshuarit që banonin në atë shtëpi vendosën të lëviznin nga aty, pasi e kishin të pamundur të kryenin veprimtaritë e tyre të përditshme nga moria e automjeteve që qarkullonin çdo ditë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm tonin.

"Asnjëherë nuk e kam njohur vërtetë babanë tim. Ai ishte gjithmonë i dehur".

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një laraskë.

Ashtu si të gjithë partnerët nuk janë krijuar të barabartë, edhe shenjat nuk mund të jenë të tilla.

Gruaja e një trajneri boksi, Lulu Sosa, i kishte kërkuar ndihmë një personi që t’i gjente një vrasës me pagesë, pa e ditur që ky person i

Një tualet prej ari është grabitur nga Pallati Blenheim në Woodstock, Oksfordshire, në Mbretërinë e Bashkuar.

Po ju paraqesim 6 varëse, zgjidh atë që të pëlqen më shumë dhe zbulo çfarë lloj gruaje je.

Nëse zgjedh:

Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt.