Ndahet papritur nga jeta në moshën 34-vjeçare këngëtari i njohur

04/06/2020 - 19:52

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëtarit të grupit Dream Street u njoftua nga menaxherja e tij.

“Me trishtim njoftojmë ndarjen nga jeta të Chris Trousdale më 2 qershor nga një sëmundje,”– tha Amanda Stephan në një deklaratë. “Ai do i mungojë familjes, miqve dhe fansave në gjithë botën.”

Trousdale ishte vetëm 8 vjeç, kur filloi të performojë në Broadway në produksione si “Les Misérables” dhe “Sound of Music”. Ai ishte anëtar i grupit amerikan të djemve Dream Street, të cilit iu bashkua në vitin 1999 dhe interpretoi me të derisa u shpërnda në 2002.

Gjatë kohës që punonte me grupin, ata bënë turne me artistë të mëdhenj si Britney Spears dhe Aaron Carter. Dy këngët më të njohura të grupit janë “It Happens Every Time” dhe “I Say Yeah”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë e njohin si këngëtare, por Eliza Hoxha është edhe deputete e PDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës.

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre.

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal