Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare, sot përcillet për në banesën e fundit Princi Philip

17/04/2021 - 08:28

Ditën e sotme, Princi Philip do të përcillet për në banesën e fundit. Ceremonia mortore, e cila do të bëhet në orën 15:00, me kohën lokale britanike, do të transmetohet nga media ndërkombëtare.

Ritet do të kryhen në një rreth të ngushtë në Kapelën e Shën Gjergjit, në Kështjellën Windsor. Familjes mbretërore i bëhet thirrje të respektojë protokollet e respektimit kundër koronavirusit.

Pallati Buckingham ka konfirmuar se për shkak të kufizimeve të pandemisë, vetëm 30 njerëz do të marrin pjesë në varrimin e Dukës së Edinburgut, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare të premten e shkuar.

Mbretëresha 94-vjeçare, Elizabeth ishte ajo që tha fjalën e fundit për të ftuarit në varrimin e burrit të saj. Ndër 30 personat që do të marrin pjesë në varrim, shumica e tyre janë të famshëm, jo ​​vetëm në vendin e tyre, por në të gjithë botën.

Lista e plotë e vizitorëve që do të marrin pjesë në varrimin e Dukës së Edinburgut

– Mbretëreshës Elizabeth

– Princit të Uellsit

– Dukeshës së Cornëall

– Dukës së Kembrixhit

– Dukeshës së Kembrixhit

– Dukës së Sussex

– Dukës së Jorkut

– Princesha Beatrice

– Eduardo Mapelli Moggi

– Princesha Eugenia

– Jack Brooksbank

– Earl of Ëessex

– Dukesha e Wessex

– Lady Louise Windsor

– Viscount Severn

– Princesha Anne

– Nënadmirali Timothy Laurence

– Peter Phillips

– Zara Phillips

– Mike Tintal

– Kontu i Snoounton

– Zonja Sarah 

– Daniel chat

– Duka i Gloucester

– Duka i Kent

– Princesha Alexandra

– Bernard, Princi i Kurorës së Baden

– Princi Donatos, Duka i Madh

i Hesisë – Princi Philip i Hoenloch-Ladenburg

– Dukesha e Maund

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.