Ndërron jetë aktori Aron Einsberg

23/09/2019 - 14:46

Aktori i njohur Aron Eisenberg ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ditën e djeshme.

Lajmin e ndarjes nga jeta e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, nëpërmjet një deklarate prekëse në rrjetet sociale.

“Kurrë nuk do të ketë një dritë tjetër si Aron. Trashëgimia që ai la pas është përtej fjalëve. E dua shumë dhe do më mungojë përjetësisht. Për momentin, nuk di se si do ta bëj jetën pa të”, shkruante ajo.

Ende nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes, megjithatë familjarët kanë bërë me dije se 50-vjeçari më herët ka bërë dy transplantime të veshkave.

Përgjatë karrierës së tij si aktor, Aron ka pasur disa role mjaft të suksesshëm, megjithatë më i suksesshëm ka qenë ai i  “Star Trek: Deep Space Nine”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në Villaguattera di Rubano, në zonën e Padovës, ku një 54-vjeçar i dha fund jetës të shtunën në mëngjes,

Modeli shqiptar Rolando Lekaj, jep një lajm të mirë për shqiptarët, që po luftojnë prej javësh me koronavirusin.

Prezantuesi dhe kantautori i njohur, Ardit Gjebrea, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar familjet në nevojë.

200 mijë euro vetëm e vetëm për t'u kthyer në vendlindjen e tij.

Prej më shumë se dy javësh, vendi ynë është mbyllur si pasojë e përhapjes së Covid-19.

Në këto ditë izolimi, kur të gjithë qytetarët e Kosovës qëndrojnë në shtëpi, në Suharekë kanë gjetur një mënyrë mjaft interesante për të

Nga sot nis llogaritja verore e kohës, ndërkohë që keni humbur një orë nga gjumi juaj.

Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, kafshët janë ndjerë më

Të premten, një mace në Belgjikë ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri, pasi është prekur nga virusi vdekjeprurës nga pronari i inf

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali.