Ndërron jetë aktorja e njohur italiane

28/11/2020 - 09:25

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.

Shkaku i saj i vdekjes nuk dihet, por vdekja e saj u konfirmua nga vajza dhe aktorja Asia Argento.

Asia në rrjetet sociale shkruan: “Pusho në paqe nënë e dashur. Tani mund të fluturosh e lirë me shpirtin tend të shkëlqyeshëm dhe nuk do të kesh më vuajtje.

Unë do të përpiqem të vazhdoj për nipërit dhe mbesat tuaja të dashura dhe veçanërisht për ty që kurrë nuk do të doje të më shihje të pikëlluar. Edhe nëse pa ty më mungon toka nën këmbët e mia dhe ndjej se e kam humbur pikën e referimit të vërtetë. Unë jam afër të gjithë atyre që e kanë njohur dhe dashur. Unë do të jem gjithmonë Asia jote.”

Daria ka lindur në Firence në vitin 1950, ndersa karriera e saj artistike shtrihet në disa dekada.

Nicolodi bëri debutimin e saj si aktore në "Shumë luftëra përpara" të mjeshtrit italian Francesco Rosi. Në vitin 1974 u takua me Dario Argento-n, me të cilin ajo pati një romancë të gjatë, duke u bërë muza e tij si brenda ashtu edhe jashtë ekranit. 

Në 1975, Nicolodi lindi vajzën e tyre, Asia Argento, tani një aktore, regjisore, këngëtare dhe personalitet i njohur në media.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çdo 14 shkurt dyqanet e luleve kanë më shumë shitje, restorantet më shumë rezervime dhe të gjithë po mendohen si të surprizojnë dikë.

Agron Duka ka festuar ditëlindjen e tij të 63-të, ditën e sotme.

Si gjithmonë, kundër rrymës! Emmanuel Adebayor, futbollisti nga Togo, i cili ka qenë pjesë e skuadra të mëdha europiane Arsenal, Manchest

Pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë, Donald Trump iu kthye pasionit të tij të vjetër; golfit.

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme.

Një dashamirës i maceve që gjeti një kotele të vogël të varrosur në dëborë mendoi se ishte e humbur, por më vonë zbuloi se ishte një nga

Anwar Hadid u rikthye për të punuar në Londër ditën e mërkurë, pasi u kthye nga udhëtimi i tij në Meksikë me të dashurën e tij, Dua Lipa.

Një vajzë 10-vjeçare ka humbur jetën në spitalin Di Cristina në Palermo, për shkak të një sfide në "Tik Tok".

Pas shpalljes si president i Joe Biden, Ivana Trump, bashkëshorti i saj dhe Donald Trump janë larguar nga Washingtoni në Florida, duke lë