Ndeshja e pazakontë, 8 futbollistë profesionistë kundër 380 fëmijëve

26/03/2019 - 11:58

Kjo është një skenë e pazakontë e filmuar në Indonezi. Në një fushë futbolli shihen 8 futbollistë profesionistë që luajnë kundër 380 fëmijëve.

Ndeshja e çuditshme u zhvillua në Padang. Tetë lojtarë të Semen Padang FC të Liga 2 përballen me një tufë fëmijësh.

Rreth 380 fëmijë u rreshtuan në fushë për t'u përballur me garën e vështirë dhe nuk kishte pothuajse asnjë vend për të lëvizur në fushë.

Takimi dramatik prej 10 minutash përfundoi me rezultatin 1-1, duke dëshmuar ndoshta se sasia mund të jetë po aq e vlefshme sa cilësia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një prej çifteve më të famshme dhe të dashura për publikun shqiptar.

Një vajze të vogël, e cila gjeti një prezervativ të përdorur në ushqimin që kishte blerë në McDonald’s, i është bërë një test STD për të

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë, ka festuar të dielën 93-vjetorin e lindjes, d

Atëherë kur ëndrrat e Jolandës ishin bërë thuajse realitet, me një bashkëshort që e kishte zgjedhur vetë dhe dy fëmijë si fryt i dashuris

Skeleti i Ivan Klyucharev-it, 31-vjeçarit të zhdukur 2 vjet më parë e që aspironte të ishte iluzionist, u gjet i prangosur pas një peme n

Një diamant i rralë ngjyrë blu është zbuluar në Botswana.

Tani që ka bërë divorcin me partinë e saj, sepse nuk pranoi të dorëzojë mandatin e deputetit, Rudina Hajdari ka marrë përsipër që të bëjë

52-vjeçari Alberto Vazzoler, një ish-dentist nga San Donà di Piave në tetorin e vitit 2016 fshehu paratë te soba pasi nuk i kishte deklar

Pornostarja Anna Ciriani është mes kandidatëve për zgjedhjet në Parlamentin Europian.