Në Firencen e boshatisur, rosa dhe rikat shkojnë në farmaci (FOTO)

26/03/2020 - 19:09

Të enjten paradite, në Firence është regjistruar një ngjarje, që në kohë normale do dukej si skenë filmi.

Në lagjen Novoli, të boshatisur prej koronavirusit, një mama rosë, së bashku me rikat e saj ka lënë liqenin dhe është shfaqur në hyrjen e farmacisë Erboristeria Herbasalus, pranë një qendre tregtare në San Donato.

Fotot janë publikuar nga Corriere della Sera. Rosa dhe të vegjlit e saj duken fare të patrazuar, në një kohë kur të gjithë banorët e lagjes janë të mbyllur në shtëpi, prej masave drastike si pasojë e koronavirusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.