Në këtë shtet "zumba" është e ndaluar

Postuar: 19/06/2017 - 13:17

Zumba është mjaft e përhapur në palestra, për të rënë në peshë, për të humbur kalori dhe pse jo për të shijuar ritmin.

Por në Iran këto ushtrime nuk lejohen, pasi autoritetet e vendit deklaruar se ky kërcim “është kontrovers me ideologjinë islamike”, përcjell "Top Channel" 

“Në kuadër të aktiviteteve të tilla si Zumba, performimi i lëvizjeve ritmike apo kërcimit në ndonjë lloj forme nuk është ligjore në asnjë formë apo titull dhe kërkohet ndalimi i lëvizjeve të tilla”, shkruan Ali Majdara, kreu i Federatës së Përgjithshme të Sporteve në Iran , në një letër publike dërguar ministrit të Rinisë në fillim të muajit.

Fedarata vazhdon të nxisë zhvillimin e “atletikës për këdo në kuadrin e ideologjisë supreme islame”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një pamje e pazakontë e një qielli të kuqërremtë dhe dielli me pamje të kuqe është raportuar në disa vende të Anglisë.  

Thonë se përshtypja e parë që lëmë te një person është e duhura, prandaj ekzistojnë disa mënyra që ta bëni takimin tuaj të paharrueshëm.

Me formën e tij fantastike Lionel Messi ka qenë lideri i pasdiskutueshëm i Barcelonës në këtë fillim sezoni.

Një djalë 11 vjeç ka humbur jetën pasi është sulmuar nga qeni i familjes.

Ngjashmëria e një personi me një tjetër edhe pa pasur lidhje gjaku është e njohur, ndërsa në shumë raste madje ata që ngjajnë jetojnë mad

   Ish-banorja e Big Brother Tea Zhuli ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën ka pozuar tërësisht nudo.

   Gjatë pasdites së sotme mbi qytetin e Durrësit ka fluturuar një objekt i çuditshëm.

   Nuk pranoi t’ia lidhnin sytë dhe i vështroi ngultas pjesëtarët e plutonit të ekzekutimit, që hapën zjarr ndaj saj 15 tetorin e vitit 1

   Milva Ekonomi, ish-ministre e Ekonomisë dhe Nora Malaj, deputete e LSI-së, të dyja deputete të qarkut të Durësit, janë kapur nga papar

   Ky është momenti kur dy hajdutë vjedhin për 60 sekonda një makinë BMW që kushton 50 mijë paund.