Në shkollë me "flatra", zgjidhja e fëmijëve në Kinë për të ruajtur distancën

22/05/2020 - 13:55

Rikthimi i fëmijëve në shkolla pasi pandemia e koronavirusit ka goditur botën, është një nga temat më të diskutuara ditët e fundit, për shkak se të vegjlit mund të mos respektojnë distancimin social dhe masat e tjera të kërkuara nga autoritetet.

Një shkollë fillore në Tayan të Kinës ka zgjedhur një ide krejt të veçantë për të mbajtur nxënësit në distancën e kërkuar.

Ata kanë menduar t’iu vendosin atyre flatra me gjatësi 1.5 m, aq sa kërkohet dhe nga autoritetet shëndetësore.

Kujtojmë që më shumë se 5,125,612 raste infektimi dhe 333,382 të vdekur jane regjistruar deri më sot në 196 vende dhe territore të botës, që nga fillimi i epidemisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.