Në shtëpi me vajzën, Rudina Hajdari rrëfen ditët e izolimit larg bashkëshortit

26/03/2020 - 11:42

E ftuar përmes "Skype" në emisionin "Vizioni i Pasdites", deputetja Rudina Hajdari ka treguar se po i kalon ditët e izolimit në shtëpi bashkë me vajzën e saj, Sihana.

Bashkëshorti i saj ndodhet në Amerikë dhe është izoluar atje për shkak të punës.

"Jam në shtëpi e izoluar. Kemi dy javë që jemi në shtëpi bashkë me vajzën. Ditë pas dite jemi mësuar të krijojmë rutinën që mos të na shkojë dita kot. Unë jam e angazhuar me punët e mia. Jam e angazhuar me vajzën e cila ka pjesën e vetë. Bëjmë aktivitete të ndryshme me vajzën që dhe ajo të mos mërzitet. Bashkëshorti im është në Amerikë, ku dhe është izoluar. Vajza flet me të atin dhe me gjyshërit në telefon. Jemi duke e ndjekur situatën që po kalojnë të gjithë, armiku që na ka dale përpara nuk do tja dijë për askënd. Sapo kam gatuar, kam gatuar pilaf me pulë me erëza dhe perime të ziera që vajza të ushqehet me proteina. Mundohemi të mos hamë shumë. Gatimi është si detyrim këto ditë dhe mundohem të gatuaj me vajzën që ta shijojmë më shumë."

Teksa ka komentuar masat shtrënguese të qeverisë, Hajdari i cilësoi ato të rrepta por të duhura.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo kalon shumicën e kohës së saj duke u kujdesur për pacientët me Covid-19.  Madje kjo ndodh edhe ku

Gjithkush mund ta ketë provuar ndjesinë sikur po bie nga një lartësi e caktuar në një moment të jetës së tij.

India po përgatitet të inaugurojë Atal Tunel, galerinë rrugore më të lartë në botë, në lartësinë 3000 metra.

Është zbuluar ADN-ja më e vjetër e Neandertalit në Europën Qendrore dhe Lindore. Ajo daton që 80 000 vjet më parë dhe u gjet duke analizu

E shtuna që lamë pas, i gjeti klubet e natës në Britaninë e Madhe, tejet të mbushura nga të rinjtë. Grupe, grupe, ata prisnin në radhë pë

Biznesmeni Eldi Dizdari, i njohur ndryshe edhe si Denis Matoshi, ishte një nga të arrestuarit e para dy ditëve si pjesë e kartelit të kok

Pamje plot gjallëri vijnë së fundmi nga klubet e natës së qytetit kinez Vuhan, i cili si ish-epiqendër e pandemisë raporton zero raste të

Platformat sociale, TikTok dhe WeChat do të ndalohen në tregjet amerikane të aplikacioneve nga dita e diel, përveç nëse presidenti i Shte