Nëna-djall mbyt 2 djemtë: Vrasja është si patatet e skuqura; s’ndalesh vetëm me një

09/10/2019 - 09:21

“Vrasja është si patatet e skuqura; nuk mund të ndalesh vetëm me një”, kjo ishte ajo çfarë shkroi në një postim në Facebook, 35-vjeçarja Sarah Barrass përpara se të vriste dy djemtë e saj adoleshentë dhe të planifikonte vdekjen e katër të tjerëve.

Gruaja, e cilësuar si nëna-djall, citoi një shprehje të shkrimtarit amerikan të horrorit, Stephen King.

Postimi u bë korrikun e vitit të shkuar dhe 10 muaj më vonë, nëna mbyti dy djemtë e saj, Tristan 13 vjeç dhe Blake 14 vjeç me ndihmën e një anëtari të familjes, 37-vjeçarit Brandon Machin.

Viktimat ndërruan jetë me 12 minuta distancë nga njëri- tjetri.

Sarah dhe Machin janë deklaruar fajtorë për vrasjen e gjashtë fëmijëve të Barrass-it, përfshirë dy të lartpërmendurit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Atletja shqiptare, Luiza Gega, e cila u shpall kampione Ballkani në lojërat e mbyllura në Turqi, ka folur pasditen e djeshme për stërvitj

Emisioni “Historia ime” në Tv Klan solli sot historinë e dhimbshme të 23-vjeçares Ela Shpata. Ela ka lindur dhe është rritur në një fshat

Hakerat kanë sulmuar databazën e të dhënave personave të klientëve që kanë qëndruar në hotelet luksoze MGM.

Vajza e regjisorit të famshëm, Steven Spielberg, ka nisur një karrierë të re në industrinë e pornografisë dhe shprehet se babai i saj e m

Dy gra të cilat blenë shilte për karriget e kopshtit në një dyqan bamirësie në Zyrih, morën shumë më tepër se aq.

Një infermiere greke 34-vjeçare, Stavroula Metaxakis, nga Viannos i Kretës gjeti portofolin me 500 euro të një nëne shqiptare, teksa isht

Një i ri shqiptar ka fituar 30 mijë euro në emisionin e njohur italian Avanti un’ altro”, të drejtuar nga Paolo Bonolis. Shqiptari Xhino

Aktori i humorit, Albano Bogdo, ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjete sociale lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të gjyshes.

Pak javë para se të vriste veten, Caroline Flack shkroi një letër që s’e publikoi dot ku tha se “e ardhmja iu shkatërrua” ngaqë akuzohej

Përdorimi i fjalës “mbretëror" nga Princi Harry dhe gruaja e tij, Meghan, për sipërmarrjen e tyre të re po rishikohet nëse do të lejohet