Nëna mbyt 2 fëmijët e saj, i hedh nga ura në lumë për t'u hakmarrë ndaj burrit (VIDEO)

22/10/2020 - 15:54

Një grua irakiane është arrestuar pasi hodhi dy fëmijët e saj nga një urë në lumin Tigris për të ndëshkuar bashkëshortin.

Djali 3 vjeç dhe vajza 2 vjeçe mendohet se janë mbytur pasi trupat e tyre ende nuk janë gjetur, sipas mediave të huaja.

Pamjet e marra nga kamerat e sigurimit janë shpërndarë gjerësisht në mediat sociale dhe shkaktuan zemërim të madh.

Anëtarët e familjes thonë se nëna vrau fëmijët e saj për t’u hakmarrë pasi burri u divorcua nga ajo në fund të shtatorit.

Incidenti ndodhi në Urën Al-Aimmah në veri të kryeqytetit, Bagdad. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Festimet në nder të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë janë zhvilluar nga shqiptarët në të gjithë botën.

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.