Nëna në arkivol i merr jetën të birit (VIDEO)

18/06/2018 - 22:55

   Një fjalë popullore thotë, kur të vijnë të këqijat hapi derën… I tillë mund të quhet edhe ky incident i ndodhur në Indonezi, ku arkivoli ra nga lartësia duke zënë poshtë një 40-vjeçar.

Samen Kondorura sëbashku me burra të tjerë po ngrinin arkivolin e nënës së tij në një platformë ku do të vendosej për të kryer ritet tradicionale, kur shkallët rrëshqitën dhe të gjithë personat që ndodheshin në të u rrëzuan, ndërsa arkivoli i ra sipër.

Fatkeqësisht, pesha rezultoi fatale për 40-vjeçarin Samen, i cili gjeti vdekjen.

Në pamjet e publikuara në internet shihet pikërisht momenti kur të gjithë personat bien sëbashku me arkivolin, kur thuajse e kishin ngjitur lart.

Të pranishmit vrapojnë drejt të lënduarve, por pavarësisht ndihmës, 40-vjeçari vdiq më vonë në spital. Trupi Samen u vendos që të prehej krah nënës së tij Berta.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë

Pak ditë më parë, këngëtarja Tuna Sejdiu publikoi klipin e saj të ri me titull “Maria”, një bashkëpunim me këngëtarin Seven Saraçi.

Modelja e njohur britanike, Mairead O’Neill, është ndarë nga jeta në moshë shumë të re ende në rrethana të mistershme.

Aktorja me famë botërore Fan Bingbing është shfaqur në publik për herë të parë që kur u zhduk pa lënë gjurmë tre muaj më parë, duke shkak

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ja çfarë nënkuptojnë në të vërtetë…

Blendi Istrefi është vëllai i vetëm i motrave të njohur Era dhe Nora Istrefi.

Megjithëse ai asnjëherë nuk e kishte pranuar publikisht lidhjen e dashurisë, të gjithë miqtë e rrethit të tij e dinin se balerina e njohu